Loading...
Jõetrammid

11. augustil ajavahemikus 11–17 sõidavad Emajõel jõetrammid:

lodi Jõmmu

jõelaev Pegasus

M/L Alfa

viikingilaev Turm

Jõetrammide peatused:

Karlova sadam

Dorpat

Shaté Tantsukooli ees (endine Atlantis)

Sisevete Saatkond

Lodjakoda

Pärast lodjakoja peatust sõidavad kõik alused ilma peatumata tagasi Karlova sadamasse ja alustavad sealt uue ringiga. Jõetrammide selline liikumine on seotud asjaoluga, et Emajõgi voolab Võrtsjärvest Peipsisse ja laevadel on tavaks (ja nii ka lihtsam) silduda ehk peatuda ninaga vastuvoolu.

Laevad liiguvad u 15-minutilise intervalliga.

Päevapileti hind on täiskasvanutele 5 € ja lastele (alla 18-aastased) 3 €. Päevapilet kehtib 11. augustil ajavahemikus 11–17 kõikidel jõetrammidel.

Päevapileteid saab osta eelmüügist Piletimaailmast ja jõetrammidelt. Eelmüügist ostetud päevapilet vahetatakse jõetrammide peatustes käepaela vastu.

Lodi Jõmmu

Lodi Jõmmu on puust kaubapurjekas, mille sarnased sõitsid vete peal alates hansaajast kuni 20. sajandi keskpaigani. Jõmmu seilab Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel aprilli algusest novembri lõpuni. Jõmmu kapten on Lauri Palumets.

Mootorlaev Alfa

Alfa on ehitatud 1984. aastal Soomes. Emajõel seilav puitlaev Alfa on 14.5 meetri pikkune ja sinna mahub kuni 80 reisijat. Laeva pardal on ka kohvik. Laeval on nii välitekk kui ka konditsioneeriga sisetekk. Laeva kapten on Rain Kiidma.

Viikingilaev Turm

Turm võtab pardale kuni 12 reisijat. Liueldes edasi 10 pika aeru või raapurje jõul ning hoides kurssi tüüraeru abil saab reisiseltskond aimu tuhande aasta tagusest rändurielust. Laeva kapten on Albert Lass.

Jõelaev Pegasus

Pegasuse endine nimi on Fr. R. Kreutzwald ja ta on ehitatud 1958. aastal Moskva laevatehases. Pegasus on 27 meetri pikkune kausja kerega jõereisilaev ning tema kiil ulatub vaid kolmandikuni laeva pikkusest. Selline ehitus teeb laeva väga sobivaks just linnavahelisel sõidul, sest see summutab lainete tekkimise. Laeva kapten on Rainer Napits. Saabuva Emajõe festivali jõeparaad on pühendatud Pegasuse 60. sünnipäevale! Paadimehed, juba saab sellele vesisele vaatemängule oma aluse ka ära registreerida!

Laevasõit on ajavõit