Loading...
Festivalist ja Emajõest

Video idee ja autor: Kaarel Kree

Kõige paremad linnad maailmas olevat linnad, kus voolab jõgi.

Emajõgi on Tartu sümbol – tänu temale oleme elanud siin juba rohkem kui tuhat aastat.

Jõel on olnud tähtis osa Tartu kirjus ajaloos. Emajõega on olnud kohalikel inimestel asjatamist kogu aeg. Teda on vaja ületada, jõel liigelda, selle suurveega arvestada ja põuaaegadel madalikest mööda pääseda.

Emajõgi lodjad, Kivisild. Taga kesklinn. Tartu, 1909., TM F 14025, Tartu Linnamuuseum, http://muis.ee/museaalview/1595844
Tartu linnavaade. Emajõgi. 20. sajandi algus., TM F 26367, Tartu Linnamuuseum, http://muis.ee/museaalview/3164937

Tänapäeval on peamine, et Emajõgi ja ta kaldad on parimaid paiku puhkamiseks, Tartu on Emajõega endiselt lahutamatult seotud.

Fakte Emajõest:

  • Emajõgi ehk Suur Emajõgi Võrtsjärvest Peipsini oli 1927. aasta andmetel 117 kilomeetrit pikk, pärast õgvendamisi on ta lühenenud 100 kilomeetrini.

  • Emajõgi on ainuke täies ulatuses laevatatav jõgi Eestis.

  • Emajõel on 12 lisajõge: vasakkaldal Pedja, Laeva, Amme ja Koosa; paremkaldal Kavilda, Elva, Ilmatsalu, Porijõgi, Mudajõgi, Luutsna, Ahja ja Agali. Lisajõgedest on osaliselt laevatatavad Elva, Pedja ja Ahja. Jõkke voolab veel ligikaudu 35 kraavi ja oja.

  • Jõesängi laius on 40–100 meetrit ja jõe sügavus enamasti 2–4 meetrit, kohati kuni 10 meetrit.

  • Jõe keskmine voolukiirus on 3,7 km/h.

  • Emajõgi kogub oma veed 9960 ruutkilomeetri suuruselt valgalalt, mis moodustab ligikaudu 22% Eesti pindalast.

Emajõe jõeparaad 2016

Emajõgi väärib oma festivali – tulla kord aastas kokku ja täiel rinnal nautida jõe võlusid. Vaadata jõeparaadi, näidata, et kalarikas jõgi võib kalameest üllatada latikahiiglasega ka linnasüdames ja veenduda, et Emajões sünnib ujuda ning laulda-tantsida nii jõe kallastel kui sellel seilavatel alustel.

Esimene Emajõe festival toimus 2006. aastal neljapäevasena. Programm oli mitmekesine – loodusretkedest kuni avatud kunstitunnini. Esmakordselt toimus Emajõe festivali raames jõeparaad, mis on jäänud festivali lahutamatuks osaks tänaseni. Traditsiooniliste Emajõe festivali ürituste hulka kuuluvad veel näiteks lodjakino, kalapüügivõistlus „Heade Võtete Jõgi” ja mitmed teised veega seotud sportlikud ettevõtmised.

1 nädal tagasi

Emajõe festival

TÄITUSID LAURA IMELISED UNISTUSED❤️
Tartu tüdruku Laura unistuste päev oli täis põnevust ja mitmeid üllatusi!
Vaata pilte ja loe tüdruku seiklustest lähemalt siit👇
www.minuunistustepaev.ee/unistused/2018/laura-unistuste-paev

Täname kõiki Emajõe festivali külastajaid, kes tegid oma heateo ja toetasid heategevusfondi Minu Unistuste Päev, et saaksime ellu viia 5 Lõuna-Eestis elava raskelt või krooniliselt haige lapse suurimad salasoovid!LAURA UNISTUSTE PÄEV IIDOLITE KESKEL ☺️
Tartu tüdruku Laura unistuste päev oli täis põnevust ja mitmeid üllatusi. Laura sai osa "Su nägu kõlab tuttavalt" võtetest, kus nägi oma silmaga, kuidas osalejatest uued tegelased sünnivad.

AITÄH KÕIGILE TOETAJATELE
Emajõe festival, Amserv, AHHAA teaduskeskus, Meister Disain, Aura Veekeskus, Tartu Mänguasjamuuseum, Mirtex lilled, Ruut Produtsendid, Rucola Ristorante & Pizzeria, Karl-Erik Taukar, TV3 Eesti / TV3 Estonia Su Nägu Kõlab Tuttavalt, Vahva Vunts - tänu Teile saime täita Laura unistused!

AITÄH, ET HOOLID! Sinu abiga saame ka edaspidi raskelt haigetele lastele meeldejäävaid unistuste päevi korraldada. Pangaülekande saab teha mõne minutiga:
minuunistustepaev.ee/toetajad/hakka-toetajaks

SUUR TÄNU JA KIITUS Minu Unistuste Päeva vabatahtlikele - Kertti-Airin Pärli, Liina Arumägi, Mari-Liis Männik ja keeletoimetaja Piret Lakson, et tõite Laura silmisse sära!
... Näita rohkemNäita vähem

TÄITUSID LAURA IMELISED UNISTUSED❤️
Tartu tüdruku Laura unistuste päev oli täis põnevust ja mitmeid üllatusi! 
Vaata pilte ja loe tüdruku seiklustest lähemalt siit👇
http://www.minuunistustepaev.ee/unistused/2018/laura-unistuste-paev

Täname kõiki Emajõe festivali külastajaid, kes tegid oma heateo ja toetasid heategevusfondi Minu Unistuste Päev, et saaksime ellu viia 5 Lõuna-Eestis elava raskelt või krooniliselt haige lapse suurimad salasoovid!

1 nädal tagasi

Emajõe festival

... Näita rohkemNäita vähem

1 nädal tagasi

Emajõe festival

Aidake Tartule jõulupuu leida!Tartu otsib, otsib, otsib! Kandidaatide kausta on juba olnud põhjust avada!

tartu.ee/et/uudised/tartu-otsib-joulukuuske-26-09-2018
... Näita rohkemNäita vähem

Aidake Tartule jõulupuu leida!
Lae rohkem

Jõgi ei joose vastumäge