Loading...
Festivalist ja Emajõest

Video idee ja autor: Kaarel Kree

Kõige paremad linnad maailmas olevat linnad, kus voolab jõgi.

Emajõgi on Tartu sümbol – tänu temale oleme elanud siin juba rohkem kui tuhat aastat.

Jõel on olnud tähtis osa Tartu kirjus ajaloos. Emajõega on olnud kohalikel inimestel asjatamist kogu aeg. Teda on vaja ületada, jõel liigelda, selle suurveega arvestada ja põuaaegadel madalikest mööda pääseda.

Emajõgi lodjad, Kivisild. Taga kesklinn. Tartu, 1909., TM F 14025, Tartu Linnamuuseum, http://muis.ee/museaalview/1595844
Tartu linnavaade. Emajõgi. 20. sajandi algus., TM F 26367, Tartu Linnamuuseum, http://muis.ee/museaalview/3164937

Tänapäeval on peamine, et Emajõgi ja ta kaldad on parimaid paiku puhkamiseks, Tartu on Emajõega endiselt lahutamatult seotud.

Fakte Emajõest:

  • Emajõgi ehk Suur Emajõgi Võrtsjärvest Peipsini oli 1927. aasta andmetel 117 kilomeetrit pikk, pärast õgvendamisi on ta lühenenud 100 kilomeetrini.

  • Emajõgi on ainuke täies ulatuses laevatatav jõgi Eestis.

  • Emajõel on 12 lisajõge: vasakkaldal Pedja, Laeva, Amme ja Koosa; paremkaldal Kavilda, Elva, Ilmatsalu, Porijõgi, Mudajõgi, Luutsna, Ahja ja Agali. Lisajõgedest on osaliselt laevatatavad Elva, Pedja ja Ahja. Jõkke voolab veel ligikaudu 35 kraavi ja oja.

  • Jõesängi laius on 40–100 meetrit ja jõe sügavus enamasti 2–4 meetrit, kohati kuni 10 meetrit.

  • Jõe keskmine voolukiirus on 3,7 km/h.

  • Emajõgi kogub oma veed 9960 ruutkilomeetri suuruselt valgalalt, mis moodustab ligikaudu 22% Eesti pindalast.

Emajõe jõeparaad 2016

Emajõgi väärib oma festivali – tulla kord aastas kokku ja täiel rinnal nautida jõe võlusid. Vaadata jõeparaadi, näidata, et kalarikas jõgi võib kalameest üllatada latikahiiglasega ka linnasüdames ja veenduda, et Emajões sünnib ujuda ning laulda-tantsida nii jõe kallastel kui sellel seilavatel alustel.

Esimene Emajõe festival toimus 2006. aastal neljapäevasena. Programm oli mitmekesine – loodusretkedest kuni avatud kunstitunnini. Esmakordselt toimus Emajõe festivali raames jõeparaad, mis on jäänud festivali lahutamatuks osaks tänaseni. Traditsiooniliste Emajõe festivali ürituste hulka kuuluvad veel näiteks lodjakino, kalapüügivõistlus „Heade Võtete Jõgi” ja mitmed teised veega seotud sportlikud ettevõtmised.

2 päeva tagasi

Emajõe festival

Fotograaf: Andres Kull ... Näita rohkemNäita vähem

2 päeva tagasi

Emajõe festival

Heategevusfond Minu Unistuste Päev tänab kõiki heategijaid, organisatsioone, Tartu linna ja korraldajaid. Sel aastal aitasime Emajõe Festivaliga koguda annetusi viie Lõuna-Eesti raskelt või krooniliselt haige lapse unistuste täitmiseks.

“Loodame, et tänavune Emajõe Festival oli ilus algus meie koostööle Tartu linnaga ning jõud ühendades suudame ka edaspidi head mõtted ja ilusad unistused realiseerida tegudeks, mis lähevad tartlastele korda,” seisab fondi avalduses.EMAJÕE FESTIVALI TÄNUSÕNAD

Möödunud nädalavahetusel kogusime tartlaste abiga Emajõe festivalilt 2000 eurot raskelt või krooniliselt haigete laste unistuste päeva täitmiseks. Selle summaga saame täita kolme haige lapse unistuse. Summa kogunes õnneloosist, erinevate asjade müügist ja rahalistest annetustest.

Suur aitäh kõigile heategijatele ning organisatsioonidele, kes panustasid toodete või teenuste näol õnneloosi, mille loosirattas keerles lõpuks üle 800 kingituse! Seda headust jätkub ka meie järgmiste ürituste jaoks, kus jätkame õnneloosiga annetuste kogumist ning millega saame täidetud oma esialgse eesmärgi, milleks oli viie lapse unistuse täitmine.

Sügav kummardus ja aitäh meie vabatahtlikele, kes panustasid oma väärtuslikku aega!

Suurimad tänusõnad Tartu linnale ja korraldajatele Katrin Vask ning Ragnar Konson, kes meid oma paati Emajõe Festivalile purjetama kutsusid. Ilus idee sai hoogu juurde ning üheskoos tegime heateod, mis toovad helgust raskelt või krooniliselt haigete laste päevadesse.

Loodame, et tänavune Emajõe Festival oli ilus algus meie koostööle Tartu linnaga ning jõud ühendades suudame ka edaspidi head mõtted ja ilusad unistused realiseerida tegudeks, mis lähevad tartlastele korda.
... Näita rohkemNäita vähem

Heategevusfond Minu Unistuste Päev tänab kõiki heategijaid, organisatsioone, Tartu linna ja korraldajaid. Sel aastal aitasime Emajõe Festivaliga koguda annetusi viie Lõuna-Eesti raskelt või krooniliselt haige lapse unistuste täitmiseks.

“Loodame, et tänavune Emajõe Festival oli ilus algus meie koostööle Tartu linnaga ning jõud ühendades suudame ka edaspidi head mõtted ja ilusad unistused realiseerida tegudeks, mis lähevad tartlastele korda,” seisab fondi avalduses.

4 päeva tagasi

Emajõe festival

Emajõe festival on selleks korraks taas läbi. Täname kõiki sõpru, abilisi ja loomulikult festivalil osalenud inimesi. Jõetrammid osutusid ülimalt populaarseks ja nüüd kaalume, kas Jõmmul võiks olla järelhaagis 🙂

Festivali käigus toimus ka orienteerumismäng. Mängus osales 48 võistkonda. Loosiõnn naeratas seekord:
Sten Maileht, Carolina Suman (kast Värska Originaali)
Margarita Kibena (Emajõe Pruulikoja kinkekaart)
Helena Unt ja Olli Taukul (Tartu Terminali kinkekott)
Jesper (Limpa kinkekott)
Rauno Viin (Coop saunalina)
Kaari Maria Tirmaste (Coop saunalina)
Kadri Toome (Emajõe Pruulikoja kinkekaart)
Robin Laider (Emajõe Pruulikoja kinkekaart)

Võitjatega võetakse ühendust!
Täname Tartu Ülikooli Botaanikaaeda ja Lindat Lodjaseltsist
... Näita rohkemNäita vähem

 

Kommenteeri Facebookis

Täname korraldajaid samuti õnnestunud festivali korraldamise eest 🙂 nagu näha, jõgi meelitab iga aastaga aina rohkem rahvast ligi ja see on super 👍🚣🏼😀

Lae rohkem

Jõgi ei joose vastumäge